Elon Musk’ın Starlink projesi bildiğiniz üzere yakında beta testlerine başlıyor. Beta programıyla ilgili geçtiğimiz günlerde gönderilen davetlerde Starlink’in Hizmet Şartları da birinci kere paylaşılmıştı. Hizmet Şartları’nda Güneş Sistemi’mizin kızıl gezegeni Mars’ı ilgilendiren farklı bir ayrıntı da ortaya çıktı.

“Mars bağımsız bir gezegendir”

SpaceX’in yayınladığı açıklamada,“Mars üzerinde, yahut Mars ulaşımındaki Starship yahut bir öbür koloni gemisinde verilen hizmetler için taraflar Mars’ı özgür bir gezegen olarak tanır ve rastgele bir Dünya hükümetinin Mars ile ilgili bir otoritesi yahut egemenliği olmadığını kabul eder.” ifadeleri kullanılmış.

Mars bağımsızdır derken ne ima ediliyor hala bilinmesede kafalarda Elon Musk kendi ülkesinimi kurucak diye merak etmiyor değiliz.

Elon Musk SpaceX şirketinde kurduğunda tek gayesine odaklanmıştı: Mars’ı kolonize etmek.SpaceX’in şu anda çalıştığı uzay kargoculuğu,Starlink projeleri gibi Mars’a giden yolda birer adım olarak görüyor.Ve ayrıca şöyle bir ayrıntı var bu projelerden kazanılan paralar nereye gidiyor dersek şaşırırsınız?.Bu büyük projelerden kazanılan paraların büyük çoğunluğu Starship üzere dev Mars projelerine aktarılıyor.

Elon Musk mühendis gücünün çoğunluğunu Starship’in geliştirme sürecine aktarmış durumunda.Starship 2024’te ise birinci insansız Mars misyonuna çıkma gayesi var.Elon Musk, SpaceX’in birinci Mars kolonisini 2020’li yılların ortalarında fırlatabileceğini söylüyor.

Humbarahane'li Ol

Bize katıl, yeni içeriklerden haberin olsun.