Unity ve Lego , artık programla bilgisi gerektirmeden oyun yapabileceğimiz Mikro Oyun Projesi geliştirdiler.Tek bir kod satırı dahi yazmadan daha önce hiç yapılmamış benzersiz bir Lego oyunu yapabilirsiniz.

Mikro oyun projesi Unity’nın temellerini eğlenceli ve erişilebilir bir ortamda ögreneksiniz.Yeni çıkmış olan bu mikro oyun projesi sayesinden 1 saatten az bir sürede 3B oynamaya hazır bir oyun yaratabilirsiniz.

Programlama dili bilmenize gerek kalmadan kendi oyununuzu yaratın.

Başlamak için tek yapmanız gerek bir Unity eğitimini takip etmek.

  • Oyunu yapmak için öncelikli olarak Unity’i (kişisel kullanım ve öğrenciler için ücretsiz olan) indirip kurun, Lego Microgame projesini ‘Öğren’ sekmesinden indirin ve sağlanan eğitimleri gözden geçirin.

Unity’den yapılan açılamaya göre;

“Unity’yi kurduktan sonra, Lego Microgame’inizi nasıl oluşturacağınızı ve değiştireceğinizi öğrenmek için Editor’de basit eğitimler vardır. Sanal Lego tuğlalarını bir araya getirerek, özellikler ve tehlikelerle çok seviyeli bir engelli parkur oluşturursunuz. Ardından, oyununuzu hayata geçirmek, eylemi gerektiği gibi test etmek ve değiştirmek için bir Lego Minifigure ekleyin.”

  • Oyununuzu yaptıktan sonra çevrimiçi bir şekilde diğer kullanıcılarla paylaşabilir, daha fazla varlık paketleri açabilirsiniz.Özel modelleri içeri aktarmaya, özel düşman davranışları vs.
  • Android, İos gibi işletime sistemlerine tek kod satırı yazmadan oyunlarınızı çıkarabilirsiniz.

Konu ile ilgili video;

Humbarahane'li Ol

Bize katıl, yeni içeriklerden haberin olsun.