Bu menüden basit tek katlı bir prefabrik yapının yapım aşamaları yani inşaat aşamalarına ulaşabilirsiniz.

Yapımız tek katlı olup, temel dışında geri kalan imalatlar prefabrik şeklindedir. Temelimiz hasırlı donatı, su yalıtımı imalatı sürme su yalıtımı, temelinde ısı yalıtımı amaçlı xps levhalar ve geotekstil keçe bulunan basit bir prefabrik yapıdır. Ayrıca farklı olarak temel – duvar, duvar – makas bağlantı detayları, çatı ve trapez sac detay ve uygulamaları gibi anlatımlarımızda göreceğiniz birçok konuda uygulamaları da burada anlatmış olacağız.

Daha önce de belirttiğimiz gibi birçok farklı alanda birçok farklı türde uygulamalar olsa da belirli konularda ana hatlarıyla proje detayları ve uygulamalarına buradan ulaşabileceksiniz. Gerek görüldüğü takdirde ekstra uygulamalardan da bahsedeceğiz. Sitemizde yer alan uygulamalar ile ana hatlarıyla önemli kısımları anlattığımızı, karşınıza gelecek farklı ancak temel olarak aynı mantıkta olan uygulamalarda da kullanabileceğiniz bilgiler verdiğimizi düşünüyoruz. Ki öyle olduğunu zaten göreceksiniz.

Betonarme inşaat aşamalarında anlattığımız konulara (kazı, grobeton vb.) burada kısaca değinip daha önce yer vermediğimiz konulara ise aynı şekilde daha önce de yaptığımız gibi elimizden geldiği kadar detaylı ve anlaşılır şekilde anlatacağız.